fbpx

Tag: ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ да ти било про-запад, а Европа заложник на Русија

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Европа била доведена во заблуда од страна на политичарите од земјава и регионот и одработувала за руската политика на Балканот. Со ваквите ставови, лидерот ...

АРХИВА На Мицкоски му е премногу. Митинг на ВМРО-ДПМНЕ, 18 јуни 2022 (Фото: К. Михаилов/ЦИВИЛ)

Мицковски, бранителот на Европа

ЏАБИР ДЕРАЛА Мицковски секогаш страдал од недостаток на дефинирани и јасни ставови. Единствена препознатлива карактеристика во неговата „политика“ е неговото бескрајно и постојано повторувано НЕ. Неговата појава во македонската политичка ...

„Патриотскиот“ проект на Мицкоски за следните избори – „конфедерација на плачиминџи“

НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Рековме дека ВМРО-ДПМНЕ е војска. Рековме и тоа дека Мицкоски е генерал на таа војска. Сега, овде, нема да речеме, ама би требало да разбереме – нашите „патриотски“ ...

Фото: Министерство за правда

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

Министерството за правда ги нарече неосновани тврдењата на лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Законот за амнестија ќе се носи во скратена процедура со европско знаменце. Министерот за ...

АРХИВА На Мицкоски му е премногу. Митинг на ВМРО-ДПМНЕ, 18 јуни 2022 (Фото: К. Михаилов/ЦИВИЛ)

Мицкоски контра Мицкоски: „Европа е во заблуда“ е новото „Европа кова заговор против ВМРО“

Мицкоски си контрира самиот на себе си. Откако претходно говореше дека светот и Европа ковале заговор против ВМРО-ДПМНЕ, сега ја смени реториката и тврди дека Европа била во заблуда од ...

Коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Стоилковиќ со говор на омраза: Шиптарскиот окупаторски режим во Косово уби Срби кои си ја бранеа земјата

Пратеникот во Собранието на Република Северна Македонија (коалициски партнер на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ), и претседател на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоилковиќ, во контекст на вооружениот инцидент во ...

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ е во комуникација со структури во Бугарија за блокирање на европската интеграција на земјава

„Јас сум убеден дека во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници и луѓе кои што ќе ја разбираат тежината на ситуацијата, разбираат дека ставањето на својата држава под заложништво, политичко заложништво на водството ...

Мицкоски се сили со Горде. Земете пуканки

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук објави заедничка фотографија со Гордана Јанкуловска – затвореничка осудена за криминал, а поранешна Министерка за внатрешни работи во владата на Груевски. „Средба силна ...

Page 1 of 78 1 2 78

CIVIL MEDIA NEWSLETTER