fbpx
ПРетседателот Стево Пендаровски, извор: Твитер профил на Пендаровски
Џабир Дерала

Tag: Градоначалник

„Го сакам Водно“ бара средби со одговорните за изградбата на гасоводот

Граѓанската организација „Го сакам Водно“ бара дебата со директорот на МЕР, градоначалникот на Скопје и заменик министерот за животна средина и просторно планирање на која, како што велат, јавно ќе ги ...

Кривична пријава против поранашен градоначалник на Демир Капија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против Т.Д. (60), поранешен градоначалник на Демир Капија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба ...

Јованоски: Покренати се истраги за злоупотребите во општината

ЦИВИЛ Медиа разговараше со градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, за новите цели кои ќе им овозможат на граѓанките и граѓаните поголемо учество во донесувањето на одлуки на локално ниво, ...

Добро утро со Орданоски

Лозинка: „Зборено е со Заев!“

пишува: Сашо Орданоски Над Македонија кружи еден нов бауч – баучот на новата персонализирана власт, власта на Заев. Таа е како излезена од учебниците за стекнувањето, употребата и ...

Градоначалник во Боливија го ставиле во средновековни окови бидејќи не работел добро

Жители на гратчето Сан Бонавентура во северниот дел од Боливија искористиле право на „социјална правда“ и својот градоначалник го ставиле во средновековни окови бидејќи не ја работел добро својата работа. ...

Во сообраќајката кај Удово повредени пратеничка и градоначалник

Пратеничката од СДСМ Мери Лазарова која беше потешко повредена  во сообраќајна несреќа вчера е хоспитализирана на скопските Клиники, додека градоначалникот на Валандово Перо Костадинов бил полесно повреден, информираат од полицијата.  ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVILMEDIA NEWSLETTER