fbpx
Фото: Принтскрин
Одбележување на Денот на независноста на Украина, Скопје, 24 август 2023 (фото: ЦИВИЛ)

Tag: Кавадарци

Бремените жени и лицата со срцеви и белодробни заболувања не треба да одат на работа – дел од владините мерки против загадувањето во Скопје, Кичево, Кавадарци и Струмица

Поради зголемено загадување стапуваат на сила препораките и мерките за надминување на праг на алармирање за Градот Скопје, Кичево, Кавадарци и Струмица, известува Владата согласно информацијата на Министерството за животна ...

Спасовски од Кавадарци: Расчистен е случајот за закани за поставени бомби во Кавадарци, денеска поднесуваме кривична пријава

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одговарајќи на новинарско прашање во Кавадарци, во однос на најавите за поставени екплозивни направи неколку училишта во Кавадарци, истакна дека целиот случај е расчистен. ...

Кавадарчан(к)и за референдумот

ЦИВИЛ Медиа ги праша граѓан(к)ите на општина Кавадарци каков е нивниот став во однос на референдумот.  https://www.youtube.com/watch?v=pB-7R-jwpK4 Дел од граѓан(к)ите немаат коментари околу референдумот, но се надеваат на позитивни промени. ...

Возило донирано за болницата во Кавадарци

ЈЗУ Општа болница Кавадарци доби автомобил за потребите на медицнискиот персонал. Автомобилот е донација на Дрекслмајер во рамки на програмата на компанијата за општествена одговорност. Клучевите од автомобилот му беа врачени ...

Советот на Кавадарци против нова загадувачка индустрија

Советот на општина Кавадарци гласаше против барањето од позната кавадаречка компанија, за преформулирање од Г-2 во Г-1 индустрија. Мнозинството советници одлуката ја донесе на седницата што се одржа вчера попладне. ...

Логото на „Фени” ги скара советниците во Советот на Кавадарци

Да се врати логото на „Фени индустри” кое беше поставено пред општинската зграда бидејќи компанијата беше најголем донатор при реконструкцијата на кавадаречкиот плоштад, побара советникот Блаже Тасев на седница на ...

Тасева: „Фени Индустри“ е поголем проблем од „Скопје 2014“

Транспаренси Интернешнел Македонија продолжува со мониторингот на постапката за стечај во Фени индустри АД Кавадарци и ги повикува сите институции во државата вклучително Судскиот совет, Финансиската полиција, Јавното обвинителство да ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER