fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: поддршка

Меѓународна поддршка на најавениот штрајк во МПМ

И новинарите и медиумските работници од дневниот весник „Вест“ им се приклучија на колегите од „Утрински весник“ и „Дневник“ и формираа штрајкувачки одбор. Новинарите го известија менаџментот на издавачот „Медиа ...

Стејт департментот има полна доверба во амбасадата во Македонија и во амбасадорот Бејли

 „Американската политика во Македонија ја поддржува евроатлантската интеграција на државата и реформите потребни за напредување кон таа цел. Тоа вклучува поддршка за демократските реформи, владеењето на правото и целосно имплементирање ...

Солидарност или граѓанска непослушност?

Власта продолжува со притисоците на граѓанските активисти и учесници во продемократските протести во земјава. Покрај големиот број повици од граѓанските организации, притисоците против демонстрантите на кои правото на протест им е ...

Силна поддршка за Јанева од ЕУ амбасадорите

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска доби поддршка за својата работа од сите евроамбасадори во Македонија. Силната поддршка пристигна веднаш по средбата на Јанева со амбасадорите, на Твитер профилот на ...

Page 15 of 15 1 14 15

CIVIL MEDIA NEWSLETTER