fbpx
Фото/ Wikimedia commons

Tag: Договор од Преспа

Телефонски разговор Заев – Ципрас по оставката на Коѕијас

Телефонски разговор по оставката на Никос Коѕијас имале премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас. Според портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, ...

Фото: МЕТА

Дневна доза партиски обвинувања

Кој кого оштетил, кој кого ограбил и кој како ќе ја оправи државата се дневните препукувања на политичките партии. Со иста реторика и со исти обвинувања СДСМ да не заборави ...

Димитровски: Ако референдумот е историски важен, многу е важно изразувањето на граѓан(к)ите

Во разговор на ЦИВИЛ Медиа, со одговорниот уредник на неделникот „Фокус“, Зоран Димитровски, за прашањето и кампањата околу претстојниот референдум на 30 септември, тој вели дека веднаш по склучувањето на ...

Кривично можат да бидат гонети оние што присилуваат на бојкот

Академикот Владо Камбовски на денешната прес-конференција, запрашан за неговата неодамнешна изјава за оние кои ќе бојкотираат на референдумот, рече дека недозволиво е граѓани да одат од врата на врата и ...

Заев: Верувам во народот дека ќе изгласа одлука што ќе гарантира иднина

Премиерот Зоран Заев денеска ги повика граѓаните на Република Македонија да излезат на референдумот, распишан за 30 септември, нагласувајќи дека сега е моментот секој граѓанин на земјата да ја преземе ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER