fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: ДПР

Фото: МИА

Пристигнаа вакцини за возрасни против голема кашлица

Вакцините ДиТеПер за возрасни се пристигнати во државава и заинтересираните уште од денеска можат да примат ревакцина во вакциналните пунктови, информираше денеска министерот за здравство Илир Демири, одговарајќи на новинарски ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER