fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: две години руска агресија врз Украина

Фото: Укринформ

(ВИДЕО) Се зголемува руската флота на дното на Црното море, потона рускиот воен брод „Сергеј Котов“ по уште еден успешен украински напад

Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина (ХУР) го потврди уништувањето на патролниот брод Сергеј Котов од руската Црноморска флота со објава на Фејсбук, пренесува Укринформ. Ноќта меѓу 4 ...

Веќе 24 месеци трае 72 часовната руска „специјална операција“ во Украина

ДРАГАН МИШЕВ Денес се навршуваат полни 24 месеци откако започна неиспровоцираната целосна руска воена агресија врз Украина, која започна во раните утрински часови на денешен ден пред две години. Овој ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER