fbpx
Џабир Дерала
AP Photo/Mstyslav Chernov

Tag: Голема Албанија

Борисов: Не се оптоварувајте со историја, заборавете на „големи“ држави

Нема ништо поважно од тоа меѓусебно да се разбираме. Не се оптоварувајте со историја,  живејте го животот, порача бугарскиот премиер Бојко Борисов, одговарајќи на новинарско прашање по денешната заедничка седница ...

„Не ги оправдувам повиците за ‘Голема Албанија’, но важно е да не се реагира прекумерно!“

Американскиот заменик-помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања Хојт Ји, верува дека изјавите за „Голема Албанија“, се реторика која треба да биде сфатена во контекст на предизборна кампања и ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER