fbpx
Фото: МИА архива
Фото: МИА архива
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на прес конференцијата во седиштетот на НАТО, 15 февруари 2023 (фото: Џ. Д. / Цивил)

Tag: градоначалници

На гладно срце химна не се пее, и во Штип

ДРАГАН МИШЕВ Откако на крајот на последниот ден од октомври пишувавме дека во основните училишта во скопските општини Аеродром и Гази Баба основците, построени во училишниот двор (или спортската сала) ...

На гладно срце химна не се пее

ДРАГАН МИШЕВ Во основните училишта во скопските општини Аеродром и Гази Баба (со тенденција да се прошири и на други „вмровски“ општини, по „диктат“ на “шпицниот градоначалник“), основците, построени во ...

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Градоначалници и претседатели на општините во Србија поднесуваат оставки

 Низ цела Србија градоначалници и претседатели на општитните почнаа да поднесуваат оставки, што е во корелација со вчерашната изјава на претседателот Александар Вучиќ, дека „парламентарните, покраинските и белградските избори ќе ...

Фото: Официјална Фејсбук страна на градоначалникот на Крушево, Томе Христоски

Градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ не објавуваат јавно за нивната посета на САД, Муцунски и Ѓорѓиевски споделуваат фотографии како да се овде

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, како и градоначалниците на Кисела Вода, Аеродром, Битола, Крушево и Гостивар веќе шести ден се во посета на Вашингтон, САД на покана од Амбасадата на ...

Скопските градоначалници најавија кривична пријава за Арсовска доколку не се реши состојбата со комуналната хигиена

Кривична пријава доколку не се постапува и барање за расформирање на ЈП Комунална хигиена и предавање на ингеренциите и механизацијата на општините, најавија скопските градоначалници по денешната итна седницата на ...

Тензиии на северот на Косово поради новите градоначалници/Фото: МИА

Новоизбраните градоначалници на општините во Северно Косово со полиција и инциденти влегоа во општините

Во тензична ситуација градоначалниците на општините Зубин Поток – Измир Зеќири, на Звечан – Илир Пеци и на Лепосавиќ, Љуљзим Хетеми попладнево влегоа во своите кабинети и стапија на должност, ...

СДСМ: Наместо развој, граѓаните добија долгови и повисоки сметки од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

„Учинокот на ВМРО-ДПМНЕ по една и пол година од мандатот во повеќе 40 општини е стагнација и безидејност, непродуктивно трошење на народните пари, задолжување и партизација на општините“, соопштија утрово ...

Кузеска: За година и пол градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ реализира Нула проекти

Една и пол години од мандатот на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ е доволен период да се заклучи дека тие се најнеспособните градоначалници досега. Во над 40 општини раководени од ВМРО-ДПМНЕ речиси и ...

Залижани лаги

“Денеска општина Аеродром започна со предвидениот план за градење на целосната патна инфраструктура во реонот на населбата Лисиче, како и санирање на дефектите со цел спроведување на водоводната мрежа до ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER