fbpx

Tag: Груби

Груби – Вал: Отпочнување на процесот на уставни измени како услов за продолжување на европскиот пат

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби денеска оствари средба со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Килијан ...

Груби очекува помош од САД за решавање на спорот со Грција

Претседателот на Комисијата за европски прашања и пратеник во македонското Собрание Артан Груби во Белата куќа во Вашингтон се сретна со специјалниот советник на заменик претседателот на САД Мајк Пенс, Моли Монтгомери, ...

Aмандманска расправа за законот за јазиците

Членовите на Комисијата за европски прашања, во отсуство на опозицијата, треба да ја одржат амандманската расправа за Предлог-законот за употреба на јазиците.  Претседателот на Комисијата седницата ја закажа за денеска за ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER