fbpx

Tag: Груби

Високи извори од СДСМ ја потврдуваат веста на „Фронтлајн“ од 11 декември, Маричиќ прв вицепремиер на местото на Груби

Како што прв објави „Фронтлајн“ на 11 декември 2023 година – во техничката Влада, СДСМ ќе ја преземе функцијата прв вицепремиер. Високи партиски извори од СДСМ за „Фронтлајн“потврдуваат дека оваа функција ќе ...

Фото: МИА архива

Груби и Османи го осудија убиството на полицаецот во Косово и апелираат на стабилизирање на ситуацијата

Првиот вицепремиер Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Oсмани го осудија убиството на припадник на полицијата на северот од Косово и изразија сочувство до семејството на загинатиот и ...

ГРУБИ Се откри дека за Мицкоски не е важно внесувањето на Бугарите во Уставот, туку тргнувањето на Албанците од власта

Груби: Измените во КЗ се хармонизација со европското право

Измените во Кривичниот законик освен што се хармонизација со европското право се и ексклузивно барање на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Ова го изјави вицепремиерот Артан Груби одговарајќи на ...

ГРУБИ Се откри дека за Мицкоски не е важно внесувањето на Бугарите во Уставот, туку тргнувањето на Албанците од власта

Груби: Опозицијата го злоупотреби Албин Курти со провиден патриотизам

Настаните поврзани со посетата на косовскиот премиер Албин Курти на општините Тетово и Чаир, според првиот вицепремиер Артан Груби се провиден патриотизам и фолклор и обид за да се злоупотреби ...

Министрите од ДУИ ги доставија оставките до Ковачевски

Денеска заедно со сите министри ги доставивме нашите оставки до Премиерот, информира вицепремиерот Артан Груби. -Почитуван претседател на Владата на Република Северна Македонија како носител на важна јавна функција, свесен ...

Артан Груби

Груби: Да се изгласаат уставните амандмани, ДУИ во истиот момент ќе излезе од Владата

Нема да има предвремени парламентарни избори, ќе одиме на редовни парламентарни избори. Ако пропадне гласањето, за жал пропаднала европската иднина на нашата заедничка земја, вели вицепремиерот и министер за политички ...

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби денес оствари средба со амбасадорот на Република Франција, г-дин Сирил Бомгартнер./Фото:Влада.мк

Груби оствари средба со францускиот амбасадор, Бомгартнер

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби денес оствари средба со амбасадорот на Република Франција, г-дин Сирил Бомгартнер. Тема на разговор ...

Фото: Фејсбук

Груби: Ништо не може да ја спречи изградбата на Коридорите 8 и 10д

ВМРО лаже, многу и бесрамно или пак можеби едноставно не разбираат, објави попладнево првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на Фејсбук, откако претходно, ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER