fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Груби

Груби: Ако се проневери еден денар од проектот за изградба на Коридорите 8 и 10д на Бехтел и Енка да скапеме во доживотен затвор

Ако се проневери еден денар од проектот за изградба на Коридорите 8 и 10д на Бехтел и Енка да скапеме во доживотен затвор, рече првиот вицепремиер и министер за политички ...

Груби назначен за координатор на активностите за реализација на проектите на Коридор 8

Поради важноста за реализација на започнатите проекти за изградба на патните правци Скопје - Блаце, Кичево - Букојчани, железницата Кичево - Лин, заедничките гранични контроли со Република Албанија и Република ...

Артан Груби на настан на ЦИВИЛ. Извор: Архива на Цивил Медиа

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени

Членот на Централниот совет на Демократската унија за интеграција, Артан Груби пред почетокот на седницата на Централното претседателство на партијата во Мала Речица истакна дека „знае дека има пратеници на ...

Ќе се разгледува Извештајот на консултантот за преговорите со конзорциумот „Бехтел и Енка“

Владата денеска ќе го разгледа Извештајот на консултантот за преговорите со американско – турскиот конзорциум Бехтел и Енка, кој треба да ги гради коридорите 8 и 10 Д во земјава, ...

Груби: Османи ја има мојата поддршка за повторно активирање на структурите во Чаир

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби преку својот Фејсбук профил упати честитка до шефот на дипломатијата Бујар Османи за именувањето за „координатор на ...

Фото: миа.мк

Средба Груби – Маркуш: Поддршка од Словачка на патот кон европската интеграција

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари средба со амбасадорот на Република Словачка, Хенрик Маркуш. Во разговорот меѓу Груби и ...

ДКСК отвори предмет за Груби, предлогот за заедница на албански општини не е прифатлив, Скопје без пречистителна станица

ВЕСТ НА ДЕНОТ Антикорупциска отвори предмет за првиот вицепремиер Артан Груби Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната редовна седница потврди дека пред десет дена е отворен предмет ...

Средба меѓу Груби и Гир за процесот на интеграциите на земјава во ЕУ

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби оствари средба евроамбасадорот, Дејвид Гир. На оваа средба се разговараше за процесот на интеграција на ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Реципроцитет на „Заедници“ во Косово и Србија, членовите на семејствата на масакрираните во Речак бараат правда, Ахмети не го дава Груби

Формирањето на Заедницата на српски општини во Косово и реакциите по ова прашање, одбележувањето 24 години од на масакрот во Речак, албанските мигранти во Британија и политичките изјави, како и ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER