fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: хелихоптери

Фото: Претседател на Украина

Зеленски: Благодарност до Северна Македонија за одлуката за хеликоптерите

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изрази благодарност до неколку земји за одбрамбената поддршка што и ја даваат на Украина, меѓу кои и на Северна Македонија. Благодарност до Хрватска за уште еден ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER