fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: именување

Димитров: Главната разлика во преговорите – опфатот на употреба

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за емисијата „360 Степени“ во врска со тековните преговори за името рече дека во Виена бил постигнат значителен условен напредок, но се ...

Вин Мијн е новиот претседател на Мјанмар

Парламентот на Мјанмар го избра Вин Мијн од владејачката Национална лига за демократија за шеф на државата. Неговото именување за претседател на Мјанмар беше одобрено од мнозинството членови на Парламентот. ...

Советот на јавни обвинители назначува времен наследник на Зврлевски

На денешната седница на Советот на јавни обвинители треба да се назначи нов вршител на должноста Јавен обвинител, кој ќе го наследи на функцијата, разрешениот Марко Зврлевски, до именувањето на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER