fbpx
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: интеграции

Добро утро со Орданоски

Ќе паднат ли неутралците на газ?

Пишува: Сашо Орданоски Пред отприлика година дена, лично бев присутен на една жестока расправа, водена без многу „дипломатски ракавици“, помеѓу српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ и американскиот амбасадор во ...

Османи на средба со Могерини во Брисел

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во Брисел ќе има средба со високата претставничка на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседателката на Европската комисија Федерика ...

Османи: Интеграцијата во ЕУ и НАТО најголем гарант за стабилноста на Европа

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, денеска во Секретаријатот за европоски прашања имаше средба со Алехандро Алваронзалес, помошник генерален секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика и со ...

Ишингер: Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО треба да биде одблокиран

Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО требаше одамна да биде одблокиран, смета претседавачот со Минхенската безбедносна конференција и поранешен германски амбасадор во САД, Волфганг Ишингер. - Патот на Скопје ...

Орданоски: Се стави точка на една мачна историја на Македонија

Со оставката на претседателот на опозициската партија, се става точка на една мачна историја на Македонија - вели д-р Сашо Орданоски, врвен политички аналитичар, за ЦИВИЛ Медиа во серијалот „Перспективи ...

Османи: Постои сериозна можност во 2018 да ги почнеме преговорите за членство во ЕУ

Секретаријатот за европски прашања (СЕП) ја подготвува својата администрација, заедно со Кабинетот на вицепремиерот Бујар Османи, за предизвиците на Република Македонија на патот на европските интеграции во 2018 година со ...

Добро утро со Орданоски

Евро-атлантско казино Македонија

Пишува: Сашо Орданоски Последнава посета на Заев на Брисел мене ми личи како кога магаре ќе се покани на свадба: големината на комплиментите што му ги направија таму веројатно може да ...

Page 20 of 21 1 19 20 21

CIVIL MEDIA NEWSLETTER