fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Иван Стоиљковиќ

За коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Стоилковиќ, геноцидот во Сребреница е некрофилски дизниленд

За коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, пратеникот Иван Стоиљковиќ, геноцидот во Сребреница е „некрофилски диздиленд“, откако министерот за надворешни работи Бујар Османи вчера ...

Фото: Скриншот

Коалициониот партнер на ВМРО – ДПМНЕ, Стоиљковиќ во Русија го слуша планот на Путин за одговор кон западните санкции, а Мицкоски тврди нема „проруска Македонија“

Претседателот на Демократската партија на Србите во Македонија, коалиционен партнер на ВМРО - ДПМНЕ и пратеник во Собранието, Иван Стоиљковиќ учествува на Безбедносен форум во Русија, каде, според  дел од ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER