fbpx
Џабир Дерала

Tag: кандидат

Политичар се самоуби бидејќи немал поддршка од синовите

Независниот кандидат на парламентарните избори во Пакистан, Мохамад Ахмед Мугал се самоуби бидејќи неговите синови не ја поддржувале неговата политика, соопшти денеска полицијата. Мугал беше кандидат за пратеник и на ...

Дарко Димовски единствен кандидат за претседател на Сојузот на синдикати

Сегашниот в.д. претседател на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) Дарко Димовски е единствениот кандидат за претседател на ССМ на претстојниот Вонреден конгрес што ќе се одржи на 11 ноември. ...

(Не)реализирани филозофи за градоначалници!

Кандидатот на Демократската унија за интеграција, за градоначалник на Чаир, Висар Ганиу, на вчерашниот митинг во Скопје, пред присутните рече дека чаирчани заслужуваат градоначалник што произлегува од нивните редови, а ...

Оружен инцидент во Кичево

Истрелани два куршуми врз Алит Абази, носител на независната листа за советници, во Кичево, на бул. Ослободување, околу 18:30 часот вечерва, според извештајот на долгорочните набљудувачи на ЦИВИЛ во Кичево.  ...

Села: Со Таравари ќе одиме на победа

„Ја поддржувам кандидатурата на Арбен Таравари за градоначалник на Општина Гостивар, бидејќи ние на овие локални избори што ќе се одржат наскоро, ќе настапиме со најдобрите кадри за да победиме“, ...

Жерновски – самостоен кандидат за градоначалник на општина Центар

Андреј Жерновски, актуелен градоначалник на општина Центар, собра потписи за независна кандидатура на таа позиција на претстојните локални избори. СДСМ не се изјаснува зад кој кандидат ќе застане, иако до ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER