fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Кочан

Неделна анализа: Македонија на чекор до нова влада?

Политичката состојба во Република Македонија од осамостојувањето до денеска, не била посложена! Oткако спикерот на стариот собраниски состав, Трајко Велјаноски одлучи да ја свика, утре треба да се одржи координација ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER