fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: КОВИД-19

Вакцините за Западниот Балкан заедно со вакцините за ЕУ

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров утрово учествуваше на состанокот со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, на кој со колегите од регионот разменија информации за состојбата и подготвеноста за ...

И Папата мора да носи маска

Папата Францис ги послуша критиките да не се потпира на „божествените интервенции“, туку, како и секој друг нормален човек, да носи маска за да се заштити себеси и другите. Според ...

Добро утро со Орданоски

Дискретниот шарм на експертите

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Може да се разбере барањето на Мицкоски за воведување полициски час. Тоа е нешто што постојано „виси во воздух“ како можност, а со оглед на депресивниот и ...

Добро утро со Орданоски

Останете здрави и живи, после ќе му ја мислиме за изборите!

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Вчерашната прес-конференција на Владата, со која се објави подигнувањето на нивото на рестрикциите во движењето на територијата на целата земја, и реакциите по неа, ме потсетија на една ...

Page 7 of 7 1 6 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER