fbpx

Tag: Лариса Дир

Принтскрин од обезглавувањето на украинскиот војник

Амбасадорката Дир: Каква дегенерација на човечката суштина треба да достигне човек за да обезглави друг жив човек

Украинската амбасадорка Лариса Дир, во изјава за Цивил Медиа го коментира видеото од ѕверското обезглавување на украинскиот војник. Каква дегенерација на човечката суштина треба да достигне човек за да силува ...

Амбасадорката на Украина, Лариса Дир

Амбасадорката Дир: Само навремената воена помош на партнерите на Украина ќе ги спаси животите на Украинците

Украинската амбасадорка Лариса Дир во објава на Твитер, истакнува дека „само навремената воена помош на партнерите на Украина ќе ги спаси животите на Украинците. 405 ден. Државата-терорист и членка на ...

Фото: Твитер

Амбасадорката Дир: Високо го цениме учеството на Бујар Османи на Бучанскиот самит и одговорноста мора да надвладее

Амбасадорката на Украина во нашата земја Лариса Дир денеска на својот твитер-налог изрази благодарност за учеството на министерот за надворешни работи Бујар Османи на Бучанскиот самит во врска со одговорноста ...

Амбасадорката Дир: Стотици верски објекти беа уништени, оштетени или ограбени како резултат на руската инвазија на Украина

Украинската амбасадорка Лариса Дир преку видео објавено на Твитер прикажува уништени стотици верски објекти во Украина како резултат на руската инвазија. 400-ти ден. Стотици верски објекти беа уништени, оштетени или ...

Лариса Дир: Вака реагираат руските окупатори на одлуката на Меѓународниот кривичен суд во врска со издавање на налог за апсење на Путин

Украинската амбасадорка во Македонија Лариса Дир преку своја објава на Твитер истакна дека реакцијата на руските окупатори по прашање на одлуката на Меѓународниот кривичен суд за издавање на налог за ...

Натпис на почесниот конзулат на Украина во Прилеп (Фото: ЦИВИЛ Медиа)

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во Прилеп се отвори почесен конзулат на Украина

Денес во Прилеп се отвори почесниот конзулат на Украина. За почесен конзул е избран Сашо Наумоски, директор на „Витаминка“ - Прилеп. Церемонијата започна со интонирање на националните химни на Република ...

Амбасадорката на Украина, Лариса Дир

Дир: Зајакнувањето на украинската противвоздушната одбрана подразбира деескалација

Украинската амбасадорка во Северна Македонија Лариса Дир, во објава на Твитер, апелира за навремено снабдување на украинската војска со вооружување по НАТО стандардите. На Украина ѝ треба постојано и навремено ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER