fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива
Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

Tag: Лариса Дир

Фото: Скриншот

Амбасадорката Дир: Руското зло не престанува ни за Велигден, “бранителите на православието” ја гранатираа катедралата “Свето Преображение” во Никопољ

Украинската Амбасадорка во земјава, Лариса Дир, објави на твитер вознемирувачки фотографии од гранатирањето на православната катедрала "Свето Преображение " во Никопољ од страна на руските агресори "803.руското зло ниту во ...

Лариса Дир: Благодарност за Бујар Османи и МНР за поддршката и континуираната солидарност кон Украина

Украинската амбасадорка во Скопје, Лариса Дир на социјалната мрежа Х им изрази искрена благодарност на министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи и неговото ресорно Министерство за ...

Амбасадорката Дир му заблагодари на претседателот Пендаровски за силната поддршка за Украина

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска изрази цврста и недвосмислена поддршка за украинскиот народ по повод двегодишнината од руската воена агресија врз Украина. „Жртвата која веќе две години ...

Амбасадорката Дир: Ѝ благодариме на Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање на украинските деца

Украинската амбасадорка Лариса Дир денеска на социјалните мрежи изрази благодарност до Република Северна Македонија за приклучувањето во Меѓународната коалиција на земји за враќање на украинските деца кои беа депортирани и ...

Лариса Дир: Руските агресори „честитаат“- трет час има воздушна тревога низ Украина

Претседателката на Европска комисија, Урсула фон дер Лајен и украинскиот претседател Володимир Зеленски им честитаа на украинските железничари кои евакуираа милиони Украинци за време на руската војна од големи размери, ...

Фото: Профилот на Х на Дир

Дир: Фиктивните избори на рф на привремено окупираните територии на Украина се продолжение на злосторствата на државата агресор

Амбасадорката на Украина Лариса Дир за Руските незаконски „избори“ одржани на привремено окупираните територии на Украина во своја објава на Х напиша: 564.Фиктивните избори на рф на привремено окупираните територии ...

Украинската амбасадорка изрази благодарност до првата дама на Македонија за учеството на Самитот посветен на менталното здравје во Кијив

Првата дама на Македонија, Елизабета Ѓорѓиевска се обрати на панелот „Генерацијата која ќе владее со светот, каква ли ќе биде?“, во рамки на Самитот на првите дами и господа, кој ...

Дир изрази благодарност до Северна Македонија за помошта дадена на Украина од почетокот на руската воената агресија против Украина

Украинската амбасадорка во Македонија Лариса Дир по повод Светскиот ден на хуманитарната помош преку своја објава на Твитер упати благодарност до нашата држава за помошта дадена на Украина од почетокот ...

Амбасадорката Дир: Штом го ослободиме Крим, ќе сториме сѐ за да ги заштитиме домородните народи на Украина и да ги изведеме пред лицето на правдата одговорните за воените злосторства

Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир, со порака на Твитер по повод  9 август, Меѓународниот ден на домородните народи во светот кој се одбележува за да се покаже годишна поддршка ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER