fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: методологија

Битиќи: Со методологијата за плати од колективниот договор ставивме крај на политичките уцени, нема да е важно кој ќе биде министер

Задоволен сум што 130 илјади мои сограѓани ќе добијат повисоки плати, кажа вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во гостувањето во Сител телевизија, прашан за Општиот колективен договор. -Тие добиваат ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER