fbpx
Мировен самит за Украина, Швајцарија, 15 јуни 2024
Претседателката на Швајцарија, Виола Амхерд и претседателот на Украина, Володимир Зеленски, на отворањето на мировната конференција, 15 јуни 2024
Фото: Укринформ

Tag: Милорад Додик

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Босна на Додик – рај за протераните руски дипломати

Состаноци со високиот претставник во Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит, во службените простории на претседателот на Република Српска се забранети според наредба донесена во вторник, 12 септември, во Бања Лука. ...

Додик се закани дека Република Српска ќе прогласи независност доколку Шмит го наметне законот за имот

Претседателот на Република Српска Милорад Додик, денеска најави дека РС ќе прогласи независност, доколку високиот меѓународен претставник во БиХ, Кристијан Шмит, го наметне законот за имот. - Ќе одиме во ...

Милорад Додик

ЕП бара воведување санкции против дестабилизирачките актери во Босна и Херцеговина

Европскиот парламент денеска го усвои Извештајот за спроведувањето на заедничката надворешна и безбедносна политика за 2022 година, во кој се бара воведување санкции против претседателот на Република Српска Милорад Додик ...

Добро утро со Орданоски

Хојт Ји во превод на српски

пишува: Сашо Орданоски Една посета на Хојт Ји на Србија – направи тотален хаос на тамошната внатрешно-политичка сцена! Два-три дена по средбата, претседателот Вучиќ уште не смислил како да ги ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER