fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Милошоски

Османи: Дел од фабрика на лажни вести во ВМРО-ДПМНЕ е дека постои документ од ЕК потпишан од 25 членки за важење на старите документи

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на државата на Европскиот фронт Бујар Османи денеска ги демантираше и ги оцени како лажни вести обвинувањата од опозицијата дека наводно скрил ...

Проф. Мирјана Најчевска

Обезглавена дипломатија

пишува: МИРЈАНА НАЈЧЕВСКА Одговорноста не е мантра која што се изговара пред секои избори за заштита од уроци. Не е ниту празен ритуал кој се изведува без никаква врска со ...

Груевски (евергрин): „Долу-горе, знаеш тие работи“

Да се потсетиме на разговорот меѓу поранешните властодршци, екс-министерот за надворешни Антонио Милошоски, екс-директорот на УБК и екс-премиерот Никола Груевски, кој го обелодени тогаш опозицискиот СДСМ во пролетта 2015 година. ...

Милошоски, дигни рачна!

На вчерашната прес-конференција, случајно или намерно, Антонио Милошоски ги призна сите изборни манипулации кои ВМРО-ДПМНЕ ги спроведуваше изминатите 11 години! „На Република Македонија и понатаму ѝ се случуваат едни избори во ...

Добро утро со Орданоски

Записник од ИК на ВМРО-ДПМНЕ

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Овој записник е добиен од доверливи меѓународни шпионски аудио извори. Пренесуваме делови од снимката од дискусијата за време на завчера одржаната тајна седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...

Диневски: Fiat iustitia et pereat mundus!

„Нека биде правда и светот нека пропадне!“, порачува во отвореното писмо до јавноста, Александар Диневски, поранешен припадник на МВР, еден од „осумтемина“ бунтовници против неправилностите во Министерството на крајот на ...

Милошоски: Заев не го почитува ставот на граѓаните!

По денешната прес-конференција на СДСМ, како реакција со свое соопштение излезе и ВМРО-ДПМНЕ. На партиската прес конференција, Антонио Милошоски изјави дека Заев читал партиски памфлет, а не програма на владата. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER