fbpx
Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба
epa09950441 Swedish Prime Minister Magdalena Andersson speaks during a parliamentary debate on Sweden's application for NATO membership, at the Swedish Parliment in Stockholm, Sweden, 16 May 2022. The Swedish Parliament is holding a special debate about applying for NATO membership, paving the way for the expansion of the alliance.  EPA-EFE/HENRIK MONTGOMERY  SWEDEN OUT

Tag: министер

Венко Филипче, министер за здравство/ Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ

Министерот за здравство има одговор на секое прашање и решение за секој проблем

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче дава одговори на сите (и најжешките) прашања што му ги поставивме во ова ексклузивно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА. Одговори на барањето за интервју во рок ...

Норвешки министер си поднесе оставка поради користење службен телефон на приватно патување

Министерот за Рибарство на Кралството Норвешка, Пер Сандберг, без претходно да и најави на премиерката на Норвешка, Ерна Солдберг, каде ќе патува, од неа добил укор дека ги прекршил владините ...

Повторно одложена собраниската Комисија за надворешна политика

Седницата на собраниската Комисија за надворешна политика на која експозе за надворешната политика требаше да има шефот на дипломатијата Никола Димитров повторно е одложена. Седницата на оваа Комисија досега беше ...

Манчевски: Создаваме нови стандарди на политичко однесување

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, учествува на меѓународната конференција за отворено владино партнерство, што се одржува во Тбилиси, Грузија. Тој говорејќи на панел сесијата на тема „Од ...

Димитров имаше проштална средба со вонредната амбасадорка на Австралија

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска во проштална средба ја прими Џулија Фини, вонреден и ополномоштен амбасадор на Австралија во Република Македонија, со седиште во Белград. Изразувајќи задоволството од ...

epa05236102 Conservative Member of Parliament and Justice Minister Dominic Raab delivers a speech at a 'Vote Leave' event at the Royal Horseguards Hotel, Central London, 30 March 2016. Raab's speech covered the implications for the security of the United Kingdom as well as encouraging Britons to vote to leave the EU on 23 June 2016.  EPA/WILL OLIVER

Соочена со владина криза, Меј набрзина именуваше нов министер за Брегзит

Даунинг Стрит денеска соопшти дека британската премиерка Тереза Меј го именувала министерот за домување Доминик Раб како нов министер задолжен за спроведување на британското излегување од Европската унија. Одлуката на ...

Тевдовски: Не се работи на ребаланс на Буџетот, реализацијата на приходите одлична

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека во моментов не се работи на ребаланс на Буџетот зашто реализацијата на приходите е одлична и тие се собираат согласно проектираното. Сепак, ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER