fbpx
Социјални мрежи
Социјални мрежи
Победничката фотографија на Јулија Кочетова. Фото: Инстаграм
Фото: миа.мк

Tag: мир

Џабир Дерала (фото: Биљана Јордановска/ЦИВИЛ)

Среќна нова надеж

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Секогаш кога сакаме да се утешиме, велиме „можеше и полошо“. И во деновите пред Новата Година, имаме незапирлива потреба да правиме разни декларации, да даваме ветувања и ...

Божикна порака на ЦИВИЛ

ЦИВИЛ – Центар за слобода им посакува Среќен Божик на сите членови на католичката заедница во земјата и ширум светот: Нека мирот и мудроста се населат и останат во срцата ...

Нетанјаху изјави дека Израел тајно соработува со арапски земји

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Израел одржува тајна и плодна соработка со арапски земји. „Плодната соработка со арапските земји генерално е тајна, но убеден сум дека односите со нив ќе ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER