fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: мир

Заев-Нетанјаху: Македонија и Израел ќе ја интензивираат соработката и на економски план!

„Стоиме заедно на страната на мирот во светот!“ Оваа е пораката што ја испратија во заедичката изјава за медиумите, премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху и премиерот на Македонија, Зоран Заев, ...

Ји: „27 април беше најтемниот момент на Балканот!“

Македонскиот министер занадворешни работи  Никола Димитров на маргините на форумот „Јадранско-медитеранската соработка и безбедноста во Југоисточна Европа“ во Дубровник, се сретна со американскиот дипломат Хојт Брајан Ји. Како што соопшти ...

Очекувања од новата влада: „Мир, стабилност и вработување!“

Стабилна држава, мир и благосостојба очекуваат најголем број граѓан(к)и што денеска одговараа на анкетното прашање на ЦИВИЛ Медиа: Што очекуваат од новата влада? Меѓу соговорниците секако имаше и граѓани со ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER