fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: млади

„Војна“ на генерациите

Терасите на кафулињата се преполни. Скопје, Битола, Велес, Кавадарци, Тетово, Струмица, Струга, Куманово... Повеќето се млади. Најголем дел од нив се со мобилните в рака, претежно на Фејсбук. Коментираат коментари... ...

Потпишување договори за поддршка на бизнис-акцелератори за млади

Во Владата на РМ денеска ќе бидат потпишани договори за финансиска поддршка за отворање бизнис- акцелератори за млади.Потпишувањето го организира Фондот за иновации и технолошки развој. На настанот ќе присуствуваат премиерот ...

Голем, двоглав орел на рамото

Денот е долг и здодевен за едно младо момче од западните рурални краишта на Македонија. И тој и неговите другари живеат со своите семејства, со многу членови од три генерации ...

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот ќе говори за младинските ЕУ перспективи

Фондацијата Фридрих Еберт – канцеларија Скопје и ЦИВИЛ – Центар за слобода организираат панел дискусија на тема „Младинските перспективи за интеграцијата на Македонија во ЕУ“ што ќе се одржи на 24.07.2018 година (вторник) во 11.45-13.00 ...

Page 3 of 9 1 2 3 4 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER