fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: МНР на Украина

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба беше домаќин на брифинг во живо со над 160 новинари и уредници од целиот свет

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, денес беше домаќин на преку 160 новинари и уредници од 65 земји од целиот свет на онлајн брифинг во живо, на кој го ...

Фото: Фејсбук на Володимир Зеленски

Специјално за Цивил Медиа: Изјава на МНР на Украина по повод Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите на Холокаустот

На 27 јануари, во согласност со резолуцијата на Генералното собрание на ОН од 1 ноември 2005 година, светската заедница го одбележува Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите на Холокаустот - ...

МНР на Украина: Армијата на руската федерација продолжува да врши ужасни воени злосторства во Украина

.„Запрепастени сме од појавувањето на 11 април на видеото на кое се гледа како руски војници егзекутираат украински заробеник. Позирајќи пред камерата, руските џелати со посебен цинизам му одземаат животот ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER