fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива
Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

Tag: модернизација

Фото: Царинска управа

Богоев: Со воведување на нови технологии, зајакната меѓуинституционална соработка и подобрување на инфраструктурата го поттикнуваме растот на трговијата во регионот

  Директорот на Царинската управа Стефан Богоев и неговиот заменик Муарем Асани со раководниот тим, денес одржаа состанок со високи претставници од Светска Банка, предводени од регионалниот менаџер за Косово ...

Хаџи – Јанев: Мирот е скапа работа, ако не бевме членка на НАТО ќе требаше да издвоиме повеќекратна сума

Северна Македонија предвидува дека до 2032 година ќе потроши најмалку 900 милиони евра за модернизација на Армијата. Предвидено е да го замениме старото оружје од советско и југословенско производство со ...

Брифинг: Министерството за одбрана и Армијата се во забрзан процес на модернизација

„На дезинформациите се спротивставуваме со максимална транспарентност. Затоа, ве поканивме на овој брифинг за да ги претставиме сите детали за процесот на модернизација на нашата Армија, соодветно на НАТО стандардите“, ...

Високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ за состојбите во партијата

Група високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ споделија документ со ЦИВИЛ Медиа, ексклузивно. Документот го објавуваме во целост, со цел да ја задржиме улогата на јавен ресурс за размена на мислења ...

Поранешниот пратенички состав на ВМРО-ДПМНЕ застана зад Реформаторите

Со поддршка од поранешните пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и Ратка Димитрова, Михаил Пановски, Ѓулистана Марковска и низа други, Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ја потпишаа Декларацијата за демократизација и модернизација на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER