fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Насер Селмани

Кривична пријава против еден напаѓач на екипата на порталот А1 Он

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против М. К. (37) од Скопје, поради основано сомнение за сторено кривично дело „Насилство“, зашто заедно со уште едно, засега непознато лице на ...

Новинарите бараат заштита и одговорност на напаѓачите, иницијаторите и полицијата!

Во Министерството за внатрешни работи е најавена средба на претседателот на Здружението на новинари на Македонија, Насер Селмани со министерот Агим Нухиу. Како што пренесува ТВ Телма, претходно, министерот Нухиу ...

„Лајм“: Ако ДУИ го злоупотреби судството, во самоодбрана ќе ги користиме “бомбите” со кои располагаме

Весникот на албански јазик „Лајм“ упати отворено писмо до јавноста, по заканите на Демократската унија за интеграција со тужба за клевета и навреда, за објавени текстови во кои се наводно, ...

Чекајќи го „второто полувреме“од 2001

4. Во однос на првите две платформи на владеачкиот модел на ВМРО-ДПМНЕ – моќната улога на клиентистичката држава и популистичката интерпретација на прашањата во однос на македонскиот идентитет – третата ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER