fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху

Tag: Насер Селмани

Башуровски и Селмани: Зелените прашања не се на приоритетна листа на медиумите, на локално ниво поголем интерес за зелените теми

„Зелената агенда е реална. Ние како медиум барем во Битола го следиме тој процес, поголема заштита од загадувањето кое е не го причинува само РЕК Битола туку и други субјекти ...

(ВИДЕО) Селмани: Инцидентот во Канал 5 не ме чуди, медиумскиот простор сѐ уште служи како огласна табла на партиите

Во Отворено студио на ЦИВИЛ, на тема инцидентот каде што директорот на Канал 5 телевизија, Иван Мирчевски се вклучи во емисијата „Само вистина“, за да му каже на гостинот Исмет ...

Уставни измени или избори?

Во Собранието денеска продолжи расправата за Предлогот за пристапување кон уставни измени за имплементирање на Договорот од Преспа, меѓу Македонија и Грција, предложен од Владата.  Ова е трет ден од ...

Законот на џунглата

Секакво спомнување за минимум регулација на онлајн медиумите и порталите наидува на страшен отпор од ЗНМ и „експертите“ за медиуми, бидејќи на тој начин ќе се загрозела слободата на новинарството. ...

Селмани: Полицијата да научи дека новинарите на протести не и се непријатели

Полицијата треба да научи дека новинарите, кои известуваат од протести не и се непријатели, туку исто така професионалци на службена должност, кои треба да се заштитат ако бидат нападнати од учесниците ...

Додека нема политичка одговорност, немаме сериозна демократија

Здружението на новинарите на Македонија со соработка со ОнЛимит Медиа, вчера ја организираа дебатата на тема „Предизвици на Владата и институциите во зголемување на транспарентноста пред медиумите и граѓаните“, на ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER