fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: Олексеј Данилов

Данилов: Времето и локацијата на пролетната офанзива на Кијив за враќање на териториите окупирани од Русија остануваат тајна

Плановите на Украина за враќање на териториите окупирани од Русија се строго чувани, при што малку луѓе знаат за локацијата и времето на пролетната офанзива, пренесува ДПА. - Најмногу три до пет луѓе знаат ...

Foto: Wikimedia Commons

Украински функционер: Започна тоталниот колапс и распаѓање на Русија, се заканува катастрофа

Целосниот колапс и распаѓање на Русија на Владимир Путин започна и Западот мора да биде подготвен да се справи со потенцијално катастрофалните последици, предупреди висок функционер во Владата на Володимир ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER