fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)

Tag: онкологија

Џабир Дерала, Форум за мир и дијалог, 13 август 2023 (фото: Рилинд Сулејмани)

Политикантска банда што профитира од лагите, а најмногу од тагата и гневот на обичните луѓе

ЏАБИР ДЕРАЛА Оценката дека дваесет години во Онкологија немало справување со проблемите – не е точна. Здравството во целост – откако знам за себе – е морбиден простор за предвремена ...

Д-р Иванова од Онкологија со осуда за кражбата на лекови, но и со згрозеност од јавниот линч: Да се крене каменот е најлесно!?

По обелоденувањето на скандалозните состојби и криминалот во скопска Онкологија во написите на „Слободен печат“, како и во „Фокус“, на социјалните мрежи и во дел од медиумите се случува вистински ...

МВР е првата институција која ги откри скандалите на Клиниката за онкологија

Министерството за внатрешни работи преку својот оддел за криминалистичка техника популарно познат како Крим техника е првата институција која по допрен глас односно по написите во медиумите, презеде чекор и ...

Д-р Татјана Колевска, онколог и хематолог. Фото: Мета.мк

Докторка од Скопје во тимот експерти формиран од Бајден, бараат лек кој ќе ја намали смртноста од рак за 50 отсто

Д-р Татјана Колевска е онколог, хематолог и медицинска директорка која ја води националната онколошка програма на американската компанија „Каисер Перманенте“ во Калифорнија, што покрива грижа и лекување на повеќе од 12 милиони ...

Хуманитарен настан за децата болни од тешки болести

По повод „Интернационалниот ден на желбата“, денеска во Скопје ќе се оддржи втората самостојна изложба насловена „13 Причини зошто“ на младата уметница Христина Тарабунова, која ќе биде од хуманитарен карактер. Тарабунова ...

Ученици од „Корчагин“ ќе донираат пакетчиња на детска Онкологија

Група ученици од втора година во скопската гимназија „Раде Јовчевски Корчагин“ денеска ќе го посетат Одделот за онкологија на Детската клиника и ќе донираат пакетчиња. Донацијата е дел од проектот ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER