fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Ќосето

Приведени Митко Чавков и пратениците Мукоски, Арнаудов, актерот Јовановски…

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков изутринава е приведен по налог на Јавното обвинителство за настаните во Собранието на 27 април. Од ...

Членовите на „Ќосето“ не даваат гласови ако не добијат аболиција!

Вчера лидерот на здружението „Ќосето“, Горан Ангелоф, на својот Фејсбук профил напишал: „Нема гласови од патриотите додека не се даде аболиција за 27!“. За разлика од вчерашната порака во која ...

МТВ емитуваше филм за Ќосето со наслов: „Каде со добро, каде со нож!“

Јавниот сервис МТВ на Првата програма попладнево го емитуваше документарниот филм за контроверзниот Андон Лазов Јанев - Ќосето. За време на изборен молк, ден пред предвремените парламентарни избори, на програмската ...

Груевски е в затвор

Со сета моќ што ја има во своите раце, Груевски не може да се осмели на отворен дуел со своите противници. Тој стана затвореник на својата сопствена моќ. Според неговото ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER