fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: отфрлање

Унгарскиот парламент го отфрли предлогот да гласа за кандидатурата на Шведска во НАТО

Унгарскиот парламент го отфрли предлогот да се одржи гласање за кандидатурата на Шведска за членство во НАТО, што дополнително го одложи вклучувањето на оваа нордиска земја во воената алијанса, пренесува ...

ДКСК ја демантираше ВМРО-ДПМНЕ, утврди дека нема конфликт на интерес кај Ковачевски за Пиксел груп

Паднаа во вода обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ и нивната измислена афера „Броило“, откако Државната комисија за спреување на корупција (ДКСК) потврди дека нема повреда на одредбите од член 45 од Законот ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER