fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: парно

Бислимоски: За 35 отсто се намалува цената за потрошена топлинска енергија за деловните корисници во град Скопје

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ) за 35 отсто ја намали цената на парно греење за сите деловни корисници во Град Скопје. ...

Бислимоски: Стратешките енергетски инвестиции ќе ги преполоват сметките за парно, а државата ќе извезува струја

Со влезот на стратешките енергетски инвестиции ќе се зголеми енергетската независност на земјава и сметките за парно ќе се преполоват, смета претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и ...

Маројевиќ: Граѓаните да бидат спокојни, радијаторите ќе бидат топли, парно ќе има

Граѓаните да бидат спокојни, радијаторите ќе бидат топли, парно ќе има. Компаниите формирани од страна на акционерското друштвото АД ЕСМ, како и подружницата Енергетика се подготвени за сигурно, безбедно и ...

Фото: МИА

Бислимоски: Ќе има одлука за цената на парното кога ќе добиеме цврсто уверување за монтирање на новиот топловод на „Беласица“

Одлуката за цената на парното ќе ја донесеме кога официјално ќе добиеме цврсто уверување дека ќе се монтира новиот топловод на мостот „Беласица и дека ќе започне да се реализира ...

Фото: МИА

Од АД ЕСМ велат дека започнуваат со подготвителни активности за санација на цевководот на мостот „Беласица“

АД ЕСМ почнува со подготвителни активности  за санација на цевководот на мостот „Беласица“ во Скопје и уверува дека цевководот ќе биде целосно функционален и ќе се обезбеди непрекинато парно греење ...

РКЕ пред почетокот на грејната сезона ќе ја носи одлуката за цената на парното греење

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) пред стартот на грејната сезона ќе ја носи одлуката за цената по која скопјани ќе ја плаќаат топлинската енергија. -Поднесените барања за ...

ЕСМ: Цената на парното ја одредува РКЕ, зголемувањето на трошоците на дејноста не мора да значи повисока крајна цена

Цената на парното греење во Скопје ја одредува Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), а зголемувањето на трошоците на дејноста не мора значи зголемување на крајната цена на ...

Ковачевски: Цената на парното не се менува, струјата треба да поевтини во првите два блока

Цената на парното останува иста до 31 април, односно до крајот на грејната сезона, додека кај електричната енергија за домаќинствата се размислува да има поевтинување за потрошувачката во првите два ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER