fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: патриот

Шпанија ќе испрати противвоздушни ракети „Патриот“ во Украина, потврди министерката за одбрана Маргарита Роблес

Шпанија ќе испрати противвоздушни ракети „Патриот“ во Украина, потврди денеска шпанската министерка за одбрана Маргарита Роблес. Роблес најави испорака на комплет проектили за системи за противвоздушна одбрана на состанокот на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER