fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: победа

Фото: Си-Ен-Ен

Рускиот терор не го скрши духот на Украиците, слават клучна победа за пласман на ЕУРО 2024

Украинската фудбалска репрезентација се квалификуваше за Европското првенство со победата над Иланд, редок момент на радост за земјата која повеќе од две години е под руската инвазија, пренесува Си-Ен-Ен. Погодокот ...

Лукаревска: Европскиот фронт ќе ја извојува победата во пресрет на Денот на Европа

Денеска видовме дека внатре во македонското Собрание имавме пратеници кои не гласаа, а присуствуваа во салата, тоа е еден политички феномен. Слушаме дека немаме потреба од таа техничка влада токму ...

Богоев: Сигурен сум во двојна победа на изборите на Европскиот фронт, граѓаните ќе одлучат меѓу концептот на СДСМ кој води кон европеизација и концептот на ДПМНЕ и Левица кој води кон изолација

Со оглед на достигнатите резултати на Владата предводена од СДСМ од 2017 година до денес, сигурен сум во двојна победа на изборите на Европскиот фронт, вели во интервју за „24Инфо“ ...

Како историјата на САД може да ја спаси Македонија и да го победи путинизмот на Балканот

ЕДВАРД ЏОЗЕФ За да се избегне катастрофа, Соединетите Држави мора да го обезбедат она што ЕУ не може: темелното уверување дека јадрото на македонскиот идентитет нема да биде нагризано од ...

A view of a .45 semi-auto handgun at the National Rifle Association (NRA) annual Convention annual on May 4, 2013 in Houston, Texas. The National Rifle Association opened its annual convention Friday in combative style, positioning itself as champion of American freedoms in the face of growing pressure for tougher gun laws. AFP PHOTO / Karen BLEIER        (Photo credit should read KAREN BLEIER/AFP/Getty Images)

Славење со куршуми?!

Завчера во Република Македонија се спроведоа шестите локални избори, а нејзините граѓани по шестти пат гласаа за оние коишто ќе бидат нивни претставници за следните четири години. Пишува: Фахри Хисени ...

Ќе победиме! – ден тринаесетти…

До денот на одржувањето на локалните избори остануваат уште седум дена, цела недела. Општото расположение е како пред некое Светско првенство во фудбал, се навива насекаде, секој за својот претендент ...

Работниците ангажирани за автопатот Кичево-Охрид си ги бараат парите!

Осумдесеттина работници од фирмите „Викторија“, „Илинден“, „Победа“ и други подизведувачи на градежните работи на автопатот Кичево-Охрид, денеска од 7 до 12 часот, протестираа на патот во близина на охридскиот аеродром, ...

Победа на граѓанска Битола!

„Државните институции, предводени од ВМРО-ДПМНЕ, тргнаа со една идеја која што гледаме дека во изминатите денови, граѓаните на Битола во мнозинство не ја поддржуваат. Го следевме тој процес и имавме ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER