fbpx
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: пораз

Бенјамин Нетанјаху

Нетанјаху го повика „светот да се обедини за да го порази Хамас како што ги победи ИСИС и нацистите“ и ги предупредува Иран и Хезболах: „Не тестирајте нè“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави пред Кнесетот дека Израел е обединет во својата кауза, признавајќи дека ќе има истрага за разузнавачките и безбедносните неуспеси што му дозволија на Хамас да ...

СДСМ: На изборите следна година следи двоен пораз на антиевропските Мицкоски и ДПМНЕ

Антиевропскиот концепт на Мицкоски и ДПМНЕ е антимакедонски концепт, велат од  СДСМ. Тој антиевропски и антимакедонски концепт ќе биде поразен. Победата на СДСМ и Европскиот фронт на следните претседателски и ...

Игор Гиркин, еден од пците на руската војна, признава дека крајот е многу близу за агресорот врз Украина

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Специјално за ЦИВИЛ Медиа Силите на рускиот претседател Владимир Путин во Украина се пред воен пораз. Ова во саботата (1 април), го кажа Игор Гиркин познат и по ...

Фронтот кај Бахмут

(ВИДЕО) Бахмут, крвава битка како во Првата светска војна, на Путин очајно му треба успех по серијата понижувачки порази

Напладне, на 4 декември, еден војник на Украинските вооружени сили постави кратко видео на Твитер, од приградската населба Опитне, во близина на Бахмут. Видеото го сподели Антон Герашенко, советник на ...

Screenshot: Twitter

Немири избија во Брисел по поразот на Белгија од Мароко на СП во Катар

Судири избија во Брисел по победата на Мароко над Белгија на Светското првенство во Катар, при што „десетици луѓе“ ја нападнаа урбаната опрема и редарските служби, соопшти полицијата. Уште пред ...

Поразот како судбина

„Тврдокорните“ и останатите патриотски здруженија ќе протестирале пред Метју Нимиц и нема да дозволат Македонија во спорот за името да биде поразена. На помош во битката за името им се ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER