fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: посета

Високи претставници на Турција на безбедносен состанок во Ирак

Турските министри за надворешни работи и за национална одбрана, Хакан Фидан, односно Јашар Ѓулер, како и шефот на разузнавачката служба на Турција (МИТ), Ибрахим Калин, денес присуствуваат на безбедносен состанок ...

ЏЕМС О’БРАЈАН Колку многу искуство на Балканот кај само еден политичар!

Џејмс О’Брајан на 22 јануари доаѓа во Македонија – меѓународниот фактор бара потпишување на нон-пејпер!

На 22 јануари во Македонија доаѓа Џејмс О’Брајан, помошник државниот секретар на САД за европски и евроазиски прашања. Се очекува О’Брајан два дена да престојува во земјава, а главна тема ...

Фон дер Лејен пред украинските пратеници: Борбата на Украинците за слобода ни го покажа вистинското значење на Европа

Чест ми е што можам да се обратам во Домот на украинската демократија, полна со емоции, со восхит за вашата храброст и издржливост, со тага за сите страдања што Русија ...

Фон дер Лајен пристигна во Кијив, има важна порака за Зеленски

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска пристигна во Кијив во својата шеста посета на Украина од почетокот на војната, во момент кога вниманието на светската јавност се ...

Фон дер Лајен: ЕУ со пакет од 6 милијарди евра ќе ги помага реформите на земјите од Западен Балкан

Европската унија планира да им помогне на земјите од Западен Балкан во спроведувањето на реформите неопходни за интеграција во богатиот блок со инвестиција од 6 милијарди евра, изјави во Скопје ...

Фото: МИА

Фон дер Лајен попладне пристигнува во Скопје, ќе се сретне со претседателот на државата Стево Пендаровски

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска пристигнува во официјална посета на земјава, од каде ја започнува четиридневната турнеја низ Западен Балкан. Фон дер Лајен, како што најави ...

Шаќири во САД се сретна со конгресментот Пит Сешнс

Соединетите Американски Држави и во иднина ќе продолжат да го поддржуваат развојот на образовниот систем во Северна Македонија. Ќе се обезбеди контиунитет на финансиската и логистичката поддршка што и досега ...

Page 1 of 18 1 2 18

CIVIL MEDIA NEWSLETTER