fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: потпишување

Премиерите од Западен Балкан потпишаа Договор за признавање на професионалните квалификации на медицинските сестри, ветеринарните хирурзи, акушерките и фармацевтите

Премиерот Димитар Ковачевски објави на својот фејсбук-профил дека денеска во Тирана заедно со неговите колеги од Западен Балкан потпишале Договор за признавање на професионалните квалификации на медицинските сестри, ветеринарните хирурзи, ...

Потпишан Општиот колективен договор, 130 илјади вработени во јавниот сектор од септември со 10 отсто повисоки плати

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска и претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Слободан Трендафилов, денеска после 15 години потпишаа нов Општ колективен договор за одржлив раст ...

Пендаровски: Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел и Енка“

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја надгледува изградбата на автопатите ...

Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледува измените на законите за коридорите 8 и 10д пред да ги потпише указите

Претседателот на државата Стево Пендаровски со својот правен тим ќе ги разгледа измените на законите поврзани со коридорите 8 и 10д донесени вчера од Собранието, посочуваат за МИА од Кабинетот ...

Потпишан Договорот за изградба на Коридорот 8 и 10Д

Денеска во присуство на премиерот Димитар Ковачевски, првиот потпретседател на Владата Артан Груби, амбасадорката на САД, Ангела Агелер, од страна на министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, директорот на ...

Политичарите на највискоите позиции имаат најголема одговорност

Политичарите на највиските позиции имаат најголема одговорност и треба да покажат дека се за иднина на оваа држава и на наредните генерации, сметаат премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер ...

Алаѓозовски и Шилегов се заложија за враќање на стариот сјај на Универзалната сала

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски и скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска потпишаа писмо за намери преку кое се дефинираат активностите за унапредување на културата на подрачјето на Град Скопје преку заедничко финансирање ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER