Categories

пишува: Сашо Орданоски Денеска би сакал да ја искористам мојава дневна колумна за прашање кое има лична природа, но за кое, се надевам, има и одредени општествени димензии поголеми од...

Од вчера повторно гори депонијата во Струга, од каде што се шири чад и неподнослива смрдеа. Од граѓанската иницијатива „Доста“ за ЦИВИЛ Медиа велат дека надлежните не ги послушаа...

По минатонеделното избувнување на голем пожар во кој целиот објект со два посебни влеза беше целосно пеплосан, децата од градинката „8 Април“, набргу, привремено ќе бидат сместени во средното...

Во Дневниот центар за деца од улица и во градинката „8 Април“ во Шуто Оризари, вчеравечер избувна силен пожар и целиот објект кој има два посебни влеза е целосно...

Опожарен е влезот од гаражата од новинарот, Зоран Милошески, сопственик на порталот „Публикум“ и добитник на наградата за граѓански новинар на ЦИВИЛ – Центар за слобода. Како што потврди...