fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: пожар

Фото: ДЗС

Армиски хеликоптер го гаси пожарот на планината Серта, ќе му се придружат и полициски и два „ер трактори“

Како што нформираат утрово од Центарот за управување со кризи (ЦУК). еден армиски хеликоптер започна со дејство врз огнените јазици на планината Серта како засилување на силите што го гаснат ...

Фото: Скриншот

Експлозија во хидроцентрала во Италија, 10 лица повредени и шестмина исчезнати

Шест лица се сметаат за исчезнати, а 10 се повредени, од кои четворица потешко во експлозија во хидроцентрала во Италија. Повредените се здобиле со тешки изгореници. Италијанските медиуми јавија дека ...

(ВИДЕО) Огромен пожар кај аеродромот во Санкт Петербург, локалните власти тврдат дека причината е беспилотно летало

Аеродромот Пулково во Санкт Петербург, Русија, беше затворен во неделата, на 10 март, откако се запали хангар, кој се прошири на вкупна површина од 1.000 квадратни метри, јавија локалните (руски) ...

(ВИДЕО) Изгаснат пожарот што утрово го испразни „Ист гејт мол“

Пожарот што избувна утрово во  трговскиот центар Ист Гејт е изгаснат. Според првичните информации пожарот избувнал во вентилацијата во еден од рестораните. Како што јави утрово известувачот на ЦИВИЛ Медиа ...

ЦУК: Пожарот кај Бељаковце дојден до првите куќи, попладнево пожар и во Орешани

Пожарот, кој попладнево избувна во атарот на селата Руѓинце и Бељаковце во општина Старо Нагоричане, е дојден до првите куќи на селото Бељаковце кои се одамна напуштени, информираат од Центарот ...

Илјадници луѓе се евакуирани поради голем шумски пожар на шпанскиот остров Тенерифе

Пожарникарите продолжуваат да се борат со шумскиот пожар што избувна во планинскиот национален парк на шпанскиот остров Тенерифе, поради што властите евакуираа најмалку 3.800 луѓе. Периметарот на пожарот се прошири ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER