fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: работилница

Успешна работилница за европските вредности и зелените иницијативи во Скопје

ЦИВИЛ организираше работилница „Каква Македонија сакам?“, како дел од проектот „Акција-Интеграција“, во Скопје на кој присуствуваа претставници на граѓанското општество и заинтересирани граѓанки и граѓани.  На работилницата беа презентирани целите ...

Акција-Интеграција во Струга

ЦИВИЛ продолжува со проектот Акција – Интеграција, посветен на демократските реформи, граѓанското учество, зелените иницијативи и европските вредности во Република Македонија. По успешните работилници во Куманово и Гостивар, ЦИВИЛ нуди ...

Акција – интеграција во Полошкиот регион

ЦИВИЛ одржа средба со градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари, но и повеќе средби со граѓанките и граѓаните на Тетово, Врапчиште и Гостивар. По успешните средби со локалните власти, невладините, медиумите и ...

Цивил со промоција на европските вредности во Кавадарци, Росоман и Велес

ЦИВИЛ беше во посета на Кавадарци, Росоман и Велес каде преку инфо штандови ги промовираше зелените иницијативи и европските вредности, како и потребата од граѓанско учество и демократски реформи во ...

Спировска: Потребна ни е младина која е способна критички да размислува

„Младинскиот Образовен Форум е организација која што работи на промоција на критичкото размислување, па како една од активностите кои што ги правиме во насока на тоа е токму оваа работилница ...

Царовска: Словенечките искуства ќе помогнат да донесеме добар Закон за работни односи

Министерството за труд и социјална политика организира работилница на тема „Реформи на пазарот на труд во Република Македонија - Што можеме да научиме од искуството на Словенија?“ како дел од ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVILMEDIA NEWSLETTER