fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Рохрбакер

ОМД: Претседателот Трамп да го критикува Рохрбакер за коментарите за Македонија!

Обединетата македонска дијаспора во своето соопштение бара и отповикување на конгресменот Рохрбакер од функцијата претседател на Поткомитетот за Европа и Евроазија во Конгресот на САД. „Конгресменот Дана Рохрабакер (републикански претставник ...

МНР бара став на Стејт департментот околу изјавата на американскиот конгресмен за поделба на Македонија!

Министерството за надворешни работи, преку македонската амбасада во Вашингтон, побара став од Стејт департментот на САД за изјавите на американскиот конгресмен Дана Рохрбакер дадени во интервју за „Визион Плус“ од ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER