fbpx
РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Нападната уште една цивилна цел - хипермаркет во Харкив, 25 мај 2024
Фото: Скриншот

Уа шнајдери

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во посета на регионот Донецк, 19 април 2024 (фото извор: Кабинет на Претседателот на Украина)

Tag: решение

Аманатидис: Доколку има согласност од другата страна, ќе има договор

Доколку има согласност од другата страна, тогаш ќе имаме договор, вели заменик министерот за надворешни работи на Грција Јанис Аманатидис во интервју за грчката телевизија „Скај“. Заменикот на Коѕијас, коментира ...

Коѕијас: Другата страна да покаже прагматизам и реализам за решение

 Решенија се решенијата со компромис, другата страна да има прагматизам и реализам за да најде решение, вели грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас по средбата со генералниот секретар на ...

По отфрлањето на „Илинденска“, „Горна“ и „Нова Македонија“ се враќаат во игра

Горна и Нова Македонија како можни варијанти за решение, повторно се враќаат на маса, според грчките медиуми откако официјална Атина, вчера индиректното го отфрли името „Република Илинденска Македонија“ и додаде ...

Page 2 of 8 1 2 3 8

CIVIL MEDIA NEWSLETTER