fbpx
Стево Пендаровски / Социјални мрежи
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс

Tag: Руска амбасада во Скопје

Фото: VOA

Протестно писмо за смртта на Навални во сандачето на руската амбасада во Скопје

Протестно писто во сандачето на руската амбасада и цвет оставен на влезот на објектот. Така денеска, во Скопје, симболично, преставници на граѓанската организација Цивил, носејќи маици на кои пишува „Јас ...

Фото: Алсат М

ТВ Алсат М: Протест пред руската Амбасада во Скопје по смртта на Навални

По смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, претставници на невладината организација ЦИВИЛ пред амбасадата на Русија во Скопје прочитаа протестно писмо, со кое бараат одговорност за неговата смрт. Според ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Босна на Додик – рај за протераните руски дипломати

Состаноци со високиот претставник во Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит, во службените простории на претседателот на Република Српска се забранети според наредба донесена во вторник, 12 септември, во Бања Лука. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER