fbpx
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: Самуел Жбогар

Груевски ги „дисциплинира“ дипломатите: ВМРО-ДПМНЕ ги заострува односите со меѓународната заедница!

„Некои амбасадори почнаа премногу да се мешаат во внатрешната политика на земјата и тоа мора да запре. Остануваме отворени за соработка, но нема да дозволиме мешање на амбасадори во внатрешно-политичките ...

Наградата „Жан Моне“ за фоторепортерот Роберт Атанасовски и постхумно за новинарот Влатко Ѓорчев

На годинешното 14-то доделување на наградите „Жан Моне“, кои ги доделува Европската унија - за најдобри достигнувања во известувањето за прашања што се однесуваат на ЕУ и пристапувањето на земјата ...

Извештај на ЕК: Нова условена препорака за Македонија

Условите чие исполнување останува задача на Македонија се - целосна примена на Договорот од Пржино, спроведување на фер и демократски избори и фокусирање на клучните реформски приоритети. Со објавувањето на ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER