fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: санкции

Јапонија забрани извоз во Русија на уште 164 индустриски производи

Јапонија ќе ја прошири забраната за извоз во Русија на уште 164 индустриски производи, како што се литиум-јонски батерии, гасни цевки и автомобилски моторни масла, соопшти Министерството за трговија, пренесуваат ...

Фото: Архива

ЕУ ја прошири листата на санкционирани поради врски со ИД и Ал Каеда

Советот на ЕУ денеска одлучи да додаде уште две лица на листа на поединци, групи, компании и субјекти кои се предмет рестриктивни мерки поради поврзаност со терористичките групи Исламска држава ...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која претседава со ЕУ. Како што пренесува МИА, ...

ЕУ со нови санкции за Русија

Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која претседава со ЕУ. Нацрт-предлогот во кој имаа ...

Русија воведува санкции за 18 британските функционери, историчари и академици во неуспешен обид да ги замолчи во нивната поддршка за Украина

Русија во обид да ја минимизира поддршката што ја даваат видни Британски личности на воените напори на Кијив во борбата за деокупација на земјата од руските окупаториа со неиспровоцираната целосна ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Зошто Русите немаат јајца?

Деновиве на социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа, за кои се тврди дека се направени во Русија и на кои се прикажани руски граѓани, кои во услови на зголемена ...

Германија сака ЕУ да разговара за санкциите за израелските доселеници

Германија сака Европската унија да ги разгледа санкциите за екстремистичките израелски доселеници кои стојат зад бранот насилство врз Палестинците на Западниот Брег, изјави денеска портпаролот на Министерството за надворешни работи. ...

Page 1 of 6 1 2 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER