Categories

Основниот суд во Приштина осуди седум косовски Албанци на вкупно 17 години затвор за организирање и учество во терористичка група и нелегално поседување оружје, јави српската телевизија РТС.

Прочитај повеќе...

Руската армија планира да евакуира околу илјада луѓе од југозападната зона за деескалација во Сирија по хуманитарниот коридор во близина на градот Дара.

Прочитај повеќе...

Израелскиот министер за безбедност Голад Ердан ги предупреди Сирија и Русија дека Израел би можел да ги нападне владините сили во Сирија.

Прочитај повеќе...

Поради ескалација на борбите во југозападна Сирија, последните две недели бројот на раселени лица во тој дел од земјата се искачи над 270.000, изјавија претставници на Обединети нации во...

Прочитај повеќе...

Се викам Агрин, имам 25 години и доаѓам од Сирија. Ја напуштив својата земја заедно со сопругот поради војната. Мојот сопруг имаше продавница во Сирија и заработуваше добро, нашата...

Прочитај повеќе...

Четворица руски војници загинаа, а тројца други се ранети, при на напад на сириски бунтовнички борци во провинцијата Дејр ез-Зур во источниот дел на Сирија, соопшти денеска Министерството за...

Прочитај повеќе...

Најмалку 12 борци на сирсиките провладини сили загинаа минатата ноќ при воздушни напади на меѓународната антиџихадистичка коалиција во источниот дел на Сирија, соопшти денеска Сирискиот центар за мониторинг на...

Прочитај повеќе...
image_pdfimage_print